Chřestové špagety - snadné a rychlé

vejinek

0

Velice snadné těstoviny, které jsou za pár minut na stole.

Potřebujeme

  • 400 g špagety
  • 1 svazek zelený chřest
  • 120 g sušená rajčata v oleji
  • 1 ks velká cibule
  • sůl a pepř
  • parmezán na posypání

Postup

Ať vaříte polévku, pečete koláč nebo používáte chřest jako přílohu, jedno je jasné. Chřestu sluší krátká tepelná úprava. Především jeho křehké hlavičky se velice snadno rozvaří a jejich chuť pak není taková, jaká má být. Proto při vaření používáme vysoký hrnec. Chřest do něj dáme „nastojato“ a použijeme pouze tolik osolené vody, aby hlavičky byly nad hladinou a vařily se pouze v páře.

Hlavně zelený chřest je nejlepší, když ještě lehce křupe. A to v dnešním snadném receptu určitě bude. Protože kousky chřestu se jen lehce opečou na pánvi, spolu se sušenými rajčaty a cibulkou.

Cibuli nakrájejte nadrobno. Na pánev nalijte maličko oleje ze sklenice s rajčaty, na kterém osmahnete cibulku. Stačí asi tři minutky a poté přidejte rajčata, nakrájená na kousky a chřest – nakrájený také na špalíčky o velikosti asi 4 cm. Hlavičky si zatím nechejte stranou.

Opékejte dalších 5 minut a přidejte i hlavičky chřestu. Opékejte další asi dvě minutky. Tak, aby hlavičky zůstaly křupavé. Stále míchejte, chutě se propojí a suroviny příjemně orestují.

Mezitím, co si na pánvi hrajeme s chřestem a rajčaty, uvaříme v osolené vodě špagety doměkka. Scedíme je a necháme si stranou asi hrnek vody, ve které se vařily.

Scezené špagety vraťte do hrnce a přidejte k nim směs z pánve. Promíchejte a zalijte asi půl hrnkem vody. Míchejte. Díky vodě budou špagety krémové a ne suché. Pokud bude potřeba, přidejte ještě trochu vody.

Ihned servírujte na talíř a posypte nastrouhaným parmezánem.

Dobrou chuť!