Snadné sýrové tyčinky

vejinek

0

Listové těsto funguje výborně ve sladkých i slaných receptech. Kupované listové těsto máte připravené během chvilky a celkem rychle i upečené. Není problém mít těsto připravené v lednici a tak vás nezaskočí ani nečekaná návštěva nebo když vaše děti "honí mlsná". Dnes pro vás máme recept na slané křupání k televizi.

Potřebujeme

  • 2 balení rozváleného listového těsta
  • 1 lžíce plnotučné hořčice
  • gouda, ementál nebo kvalitní eidam – plátkový nebo nastrouhaný
  • 1 vejce na potření
  • sezamové nebo lněné semínko na posypání

Postup

Listové těsto použijeme takové, které se kupuje už rozválené na pečicím papíře. Ušetříme čas a máme jistotu, že oba pláty budou stejně veliké. Na pracovní plochu si rozvineme první plát listového těsta. Necháme jej ležet na pečicím papíru, do kterého je zabaleno, vyrovnáme a potřeme hořčicí. Poklademe plátky sýra nebo posypeme nastrouhaným sýrem. Můžeme přidat i oblíbené koření nebo čerstvé bylinky.Překryjeme druhým plátem listového těsta. Lehce přitiskneme k sobě.Nakrájíme kolečkem na pizzu nebo rádýlkem, na pruhy široké asi 1,5 až 2 cm.Pruhy – tyčinky, stočíme a poskládáme na plech vyložený pečicím papírem.Potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme lněným nebo sezamovým semínkem, případně mákem nebo hrubou solí.

Pečeme v troubě předehřáté na 170 °C, dokud nezezlátnou.

Při použití plátkového sýra vám sýr určitě vyteče z tyčinky ven, připeče se a bude krásně křupavý. Právě to je na těchto tyčinkách opravdu výborné.

Můžeme křupat jen tak, nebo podávat třeba s chilli marmeládou.